Hezky česky: Vintage efekty Electronic Orange

autor: Jan Zatloukal
datum: 23.4.2014

V dnešní době, kdy je většina výroby přesunuta do Asie, se velmi těžko hledají efekty, které vynikají jak svým zvukem, tak kvalitou zpracování. Proto spousta kytaristů hledá staré, prověřené „vintage“ efekty na různých bazarech a je ochotna za ně utratit nemalý obnos. Jde na to ale jít i jinak?

Jan Hořínek – majitel firmy Electronic Orange se zabývá výrobou kopií kytarových vintage efektů z 60. a 70. let. Většinou se jedná o zkreslovadla typu „fuzz“ a každé z nich je v dnešní době téměř nesehnatelné. Originály najdete ve výbavě spousty slavných kytaristů a díky tomu, že firma efekty vyrábí přesně podle těchto originálů a za použití totožných součástek, můžete mít zvuk svého idolu za zlomek ceny.

Zvuk jako David Gilmour

Asi nejznámější pedál od Electronic Orange je Pig Hoof. Jedná se o repliku efektu Electro Harmonix Big Muff П, označovaného jako „Ram’s Head„. Tento efekt je známý především tím, že na něj hrál David Gilmour – kytarista legendárních Pink Floyd. Efekt je vyroben tak, aby hrál opravdu podle originálu, takže kdo chce Gilmourův zvuk , je pPig Hoof tou správnou volbou. Recenzi na něj najdete také na webu Gilmourish.com, který se zabývá do podrobna výbavou zmíněného kytaristy.

Úpravy a opravy efektů

Kromě výroby efektů se Electronic Orange zabývá také opravou a vylepšováním efektů (nejen těch starých). Můžeme si tak nechat vaši krabičku předělat na true-bypass nebo změnit napájení.

Theremin

Díky spolupráci Electronic Orange a Widara Effects vznikl také theremin Distant Voices. Jedná se o jednoduchý a praktický theremin, díky kterému můžete vaše vystoupení obohatit o spoustu zajímavých zvuků.

Fotografie pocházejí ze stránek electronicorange.cz a gilmourish.com

Mohlo by vás zajímat

Efekty Hezky česky David Gilmour Electro-Harmonix Electronic Orange Jimmy Page Led Zeppelin Pink Floyd Widara