Greta Van Fleet, pokračovatelé Led Zeppelin?

autor: Richard Selix
datum: 11.1.2021

Greta Van Fleet, poměrně oblíbená mladá kapela, o které se fanoušci poměrně hodně dohadují, ohlásila nové album „The Battle at Garden’s Gate“ a představila zcela nový singl „Age of Machine“.

Když skupina v říjnu vydala první singl alba „My Way, Soon“, zdálo se, jako by si vzali nekonečné srovnání Led Zeppelin k srdci a vydali se (mírně) novým směrem. Text písně dokonce podtrhl touhu dělat právě tohle.

Ale s „Age of Machine“ se kapela pojmenovaná po 88leté babičce vrací ke svým starým trikům …

Lidé mají rádi Led Zeppelin a mají dokonce zároveň rádi Gretu Van Fleet do té míry, že jsou pro ně naprosto skvělá rocková kapela, ale buďme upřímní k tomu, co se tady děje. Tato píseň je téměř sedm minut trvající klasický „houpavý“ hard rock, jehož těžištěm je kytarová linka jakoby přímo z pera Jimmyho Page, doprovázená varhanami jasně inspirovanými Johnem Paulem Jonesem vyplňující mezery. Hlas zpěváka více či méně připomíná mírný chraplák Roberta Planta.

Je trochu složité vybrat, jak se ke „Gretě“ postavit. Nakolik je kapela pokračovatelem klasického hard rockového zvuku nastavené Led Zeppelin, a na kolik si mladí rockeři jen uždibují kousek po kousku z legendy Zeppelinů pro svou vlastní slávu?

Mohlo by vás zajímat

Kapely a interpreti