Hezky česky: Světový zvuk od Salvation Mods

autor: Jan Zatloukal
datum: 27.2.2014

Toužíte po zvuku světových kytaristů, ale nemáte v kapse dost peněz na to, aby jste si koupili všechny ty slavné zesilovače? Pak pro vás mám dobrou zprávu. Můžete je mít všechny naráz a navíc za zlomek ceny. Že to není možné?

Randall MTS

Českobudějovický rodák Antonín Salva už od mládí žije muzikou. Na koleně si upravoval zesilovače a vyráběl kytarové efekty. Pak ale společnost Randall přišla s revolučním nápadem – modulárními zesilovači řady MTS. Tyto zesilovače mají oproti ostatním jednu velikou výhodu. Můžete si sami vybrat jaký předzesilovač chcete a jednoduše jej zapojit. Zvuk originálních předzesilovačů ale prý není nic moc a tak se Antonín Salva rozhodl je začít upravovat.

Salvation Mods

V nabídce Salvation Mods tak najdete upravené předzesilovače pro zesilovače Randall MTS, které mají věrnější zvuk a více se tak podobají originálům. Pokud máte nějaké speciální požadavky, můžete mít dokonce i předzesilovač přesně podle svého gusta. V nabídce jsou modely jak notoricky známých zesilovačů, jako je například Marshall, ty méně známe „butikové“, ale také i zajímavé kombinace, jako například Matchvox – kombinace legendárních Vox AC30 a Matchless DC30.

Světový zvuk

Prvním velkým zákazníkem Salvation Mods byl český kytarista Dodo Doležal. Tím ale výčet známých jmen nekončí, spíše naopak. Dnes moduly najdete u kytaristů takových kapel jako jsou Guns N‘ Roses (Richard Fortus), Accept (Wolf Hoffmann) nebo Smashing Pumpkins (Billy Corgan & Jeff Schroeder). S posledně jmenovanou kapelou dokonce Antonín strávil několik dní v Chicagu, kde pracoval na deseti modulech přímo na míru kytaristovi Billy Corganovi).

Použité fotografie pocházejí ze stránek salvationmods.com.

Mohlo by vás zajímat

Aparatury Efekty Hezky česky Accept Dodo Doležal Guns N' Roses Marshall Matchless Randall Randall MTS Salvation Mods Smashing Pumpkins Vox