Mladí Američané se nudí, Fenderu tak stoupají tržby

autor: Richard Selix
datum: 26.10.2020

Podle ředitele Fenderu Andyho Mooneyho, firma letos utrží více jak 700 miliónů dolarů. Pro srovnání s minulým rokem – Fender vydělal v přepočtu 600 miliónů dolarů.

„Prodáváme všechno, co jsme schopni sami vyrobit v naší továrně v kalifornském městě Corona, a všechno, co jsme schopni sehnat v jihovýchodní Asii,“ popisuje Mooney.

Mooney dále dodává, že se prodávají především levné verze kytar v přepočtu za 11 700 Kč. Hlavní objednavateli jsou mladí američtí studenti. Tento nárůst tržeb je zcela zřejmě důsledkem koronavirové krize, kdy lidé neví, jak naložit s volným časem. Tyto typy kytar jsou ve většině importované, dále samozřejmě firma vyrábí své vlastní produkty za bezmála 23 000 korun. Mezi nimi nově i nové typy kytar Stratocaster a Telecaster. Fender tvrdí, že i tyto kytary mají odbyt – i zkušenější kytaristé touží vyplnit svůj volný čas nahráváním.

Od chvíle, kdy po odeznění jarní vlny nákazy v USA znovu otevřel továrnu, Fender musel najmout další pracovní sílu, aby uspokojil vysokou poptávku po nových nástrojích a zároveň na pracovišti dodržel požadované sociální rozestupy.

Celý článek zde

Mohlo by vás zajímat

Nástroje Ze života kytaristů