Ikonické kytary Eddieho Van Halena připraveny k aukci

autor: Richard Selix
datum: 17.11.2020

Dvě elektrické kytary vlastněné, ohrané a uzpůsobené přímo legendárnímu kytaristovy, se mají začít dražit 5. prosince letošního roku 2020.

Podepsaná elektrická kytara EVH Charvel Art Series z roku 2004 a vlastní elektrická kytara sestavená samotným Halenem a jeho kytarovým technikem Mattem Bruckem, budou uvedeny v aukci Icons & Idols Trilogy: Rock ‚N‘ Roll Julien’s Auctions. Očekává se, že oba nástroje v aukci přinesou mezi 40 000 až 80 000 USD (925 000 – 1 850 000kč)

Elektrická kytara EVH Charvel Art Series z roku 2004 byla ručně pruhována samotným Van Halenem a její design navazuje na ikonickou kytaru Van Halen I z roku 1978. Kytaru doplňuje soubor fotografií, které zachycují Van Halena, jak na nástroj aplikuje pásky , stejně jako jeho hraní na koncertě v San Antoniu.

Upravená elektrická kytara byla věnována kytaristovu příteli Bryanovi Cashovi, majiteli Cash’s Centenary Oyster House v Los Angeles. Na kytaře je napsána osobní zpráva: „Yo Bryan / let’s get shucked up / Eddie Van Halen 5150“.

Po šestiletém boji s rakovinou zemřel Eddie Van Halen 6. října ve věku 65 let. Aukce byla v té době ve fázi příprav.

„Když jsme se připravovali na naši každoroční sestavu aukcí Icons & Idols: Rock and Roll, byli jsme ohromeni, když jsme slyšeli smutnou zprávu o smrti Eddieho Van Halena minulý týden,“ uvedl ve svém prohlášení Darren Julien, prezident Julien’s Auctions. „Je nám ctí zahrnout do této akce dvě jeho ikonické kytary z jeho brilantní a skvělé kariéry, jako jednoho z největších a nejnadanějších kytarových rockových hrdinů.“

Aukce také zahrnuje Fender Stratocaster, na kterou hrál a rozbil ji Kurt Cobain během turné Nirvana 1994 In Utero Tour, stejně jako bílou rukavici s křišťálovými hroty, kterou nosil Michael Jackson na Victory Tour v roce 1984.

zdroj: zde

Mohlo by vás zajímat

Nástroje Události