Jak vybrat dětskou kytaru

autor: Jirka Kynčl
datum: 19.4.2020

Kdo někdy vybíral dětskou kytaru, jistě bude souhlasit, že to není úplně snadná záležitost. Je potřeba dát pozor na řadu věcí a něco o tom načíst. Na našem partnerském webu detska-kytara.cz byl uveřejněn článek shrnující právě výběr dětské kytary. Stručně ho zde představíme:

Typ kytary

Existuje hodně typů kytar, ze kterých je možné vybírat. Při výběru kytary je důležité, jak kytara hraje, jak je zpracovaná atp. U začátečníků – u dětí dvojnásob, strašně záleží na tom, jak kytara vypadá. Musí si kytaru totiž oblíbit.

Zároveň obecně platí, že je potřeba vybírat kytaru podle toho, co dítě bude hrát. Často se pro děti, které s kytarou začínají, doporučuje klasická kytara. Přesto se zamyslete, jestli dítě třeba nezajímá spíš elektrická kytara.

Velikost

Existuje řada velikostí kytar. Nejčastější jsou 1/4, 1/2, 3/4 dětské kytary, existují však i další mazistupně. Podle vzrůstu dítěte se pak rozhodujete, ke které velikostní kategorii se přikloníte. Konkrétní velikosti najdete ve zmíněném článku jak vybrat dětskou kytaru.

Značka a cena

Tak jako všude i zde hraje roli cena, značka a kvalita. U kytary pro děti mají však svá specifika. Pokud dítě začíná, není potřeba do kytary investovat moc. Je možné, že za pár měsíců už kytara nebude takovým hitem. Co se ale nesmí podcenit je: ladění a dohmat. Dobré je se poohlédnout po nějakém bazarovém nástroji.

Původní článek najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

Nástroje