Architects překvapují fanoušky, mění směr

autor: Richard Selix
datum: 3.12.2020

Britské legendy metalcoru, Architects, po vydání prozatím svého posledního alba Holy Hell mlčeli. Bezmála dvouletý hiatus nebyl podepřen žádnými zprávami tykající se dalšího směřování kapely z Brightonu. Tomu je ale od 20. října konec.

Parta okolo Sama Cartera bez jakýchkoliv promo materiálů či snad upoutávek vhodila mezi nic netušící fanoušky nový singl s názvem „Animals“, který by měl, jak dále kapela uvedla, být součástí nového alba s názvem „For Those who Wish to Exist“. Deska spatří světlo světa 26. února 2021.

Nicméně samotný singl Animals vyvolal tsunami reakcí. Důvod je jasný – Architects obrátili kormidlo a zní zkrátka odlišně, než na předchozích albech. Pryč jsou Carterovo screamy, pryč jsou kytarové disharmonie, stejně tak fanoušky velebené „Blegh“ z repertoáru Sama Cartera. Kapela zní na singlu „rádiověji“. Sází na jednoduchý industriální šlapavý rytmus, který ovšem dokáže drtit a ve velkých halách bude znít velkolepě, o tom není pochyb. Zpěv sahá od jemných čistých poloh po ty vyšší. Refrén je „fu*kin chatchy“, jak se již vyjádřilo mnoho těch, co na Youtube reagují na „Animals“.

„Za mě je to super, nemůžeme čekat, že umělci jako oni budou zůstávat celý věk kapely u jednoho stylu, prostě se musí hýbat a dělat na sílu jeden styl není zdravé..“, upozorňuje na sociálních sítích Lukáš Kucsara.

Další z diskutujících ale oponuje – „proč vždycky jakmile nějaká tvrdší kapela vydá nezajímavou rádiovku, přiběhne hromada obhajovačů s argumentem ‚kapely se musí vyvíjet´?“

Nicméně konečný verdikt bude nasnadě až onoho výše uvedeného 26. února, kdy album For Those who Wish to Exist“ vyjde.

Mohlo by vás zajímat

Kapely a interpreti Studio a nahrávání