Furch nabízí možnost sestavit si vlastní vysněnou kytaru

autor: Jan Zatloukal
datum: 16.5.2018

Společnost Furch Guitars (Furch), přední světový výrobce kytar prémiové kvality, nově nabízí každému kytaristovi jedinečnou možnost stát se svým vlastním kytarovým mistrem a sestavit si kytaru přesně podle vlastních představ. Zájemce si může vybrat až ze 160 odlišných vlastností a ty dále libovolně kombinovat podle svých konkrétních potřeb. Jeho kytara na míru pak ponese označení RAINBOW.


Pro novou modifikovatelnou řadu kytar RAINBOW připravil Furch špičkovou „základní“ konfiguraci s přední deskou ze smrku sitka, zadní deska a luby jsou z indického palisandru. Oba tyto materiály spadají do tzv. master grade provedení, což znamená, že se jedná o výběrové dřevo nejvyšší kvality. Tuto základní modelovou šablonu mohou zákazníci doplnit o další konstrukční varianty z ceníku individuálních úprav, přičemž vybírat si lze z více než 160 nejrůznějších vlastností zahrnujících např. tvar těla kytary, počet strun, materiál, zdobení, povrchové úpravy, ladicí mechaniky či ozvučení. Kombinací dostupných úprav lze sestavit přes 25 000 odlišných modelů kytar.

„Zájem o zakázkové kytary v posledních deseti letech trvale roste. V loňském roce již kytary s vyšší mírou zakázkových úprav tvořily přibližně šest procent naší produkce a letos očekáváme opět o něco vyšší číslo. Naše nová řada kytar RAINBOW je reakcí na trvale rostoucí poptávku po tzv. custom modelech, která nabízí zákazníkům dosud největší svobodu při sestavování jejich vysněné kytary. Nyní již kytaristé nebudou vázáni pouze na standardní modely v našem portfoliu, ale kytaru si budou moci navrhnout v podstatě od základu,“ uvádí Petr Furch, CEO společnosti Furch Guitars.

Přestože je každý model kytary RAINBOW do značné míry jedinečný, společným znakem zůstávají vysoce kvalitní prémiová dřeva a jedinečné výrobní technologie, jako je ladění přední i zadní desky, unikátní UV lakování s mimořádně tenkou a odolnou konzistencí, či revoluční konstrukce krku Furch CNR System zvyšující dlouhodobou stabilitu krku až o 90 %. Kombinace nejlepších materiálů a špičkových výrobních technologií dodává modelům RAINBOW nejen atraktivní vzhled, ale především dále posouvá charakteristickou vysokou kvalitu zvuku kytar Furch.

Kytary řady RAINBOW lze objednávat pouze prostřednictvím autorizovaných prodejců, jejichž seznam je k dispozici na webu www.furch.cz/cz/prodejci.

Mohlo by vás zajímat

Nástroje PR články Akustická kytara Furch