Furch mění portfolio svých akustických kytar

autor: Jan Zatloukal
datum: 7.2.2018

Společnost Furch Guitars, přední světový výrobce kytar prémiové kvality, dnes oficiálně uvedla na trh nové série akustických kytar. Novinky, nesoucí názvy barev duhy, nahrazují dosavadní modelovou sérii Millennium.

Furch po téměř dvaceti letech zásadně obměnil své portfolio akustických kytar a vlajkovou sérii Millennium nahradil sedmi novými modelovými sériemi RED, ORANGE, YELLOW, GREEN, BLUE, INDIGO a VIOLET. Přestože kytary Millennium patřily dlouhodobě ke světové špičce v oboru, během loňského roku byl završen vývoj několika dalších inovací, které zásadně vylepšují zvukové i konstrukční kvality kytar. Implementace nových technologických inovací do výroby proběhla právě v „barevné“ generaci 2018, jejíž nová modelová terminologie má naznačovat další kvalitativní krok kupředu oproti sérii Millennium.

„Barevné“ modely vynikají nejen atraktivním vzhledem podtrženým řadou do nejmenších detailů propracovaných prvků, ale především špičkovým zvukem, kterého je dosaženo kombinací nejkvalitnějšího výběrového dřeva prémiové kvality a jedinečných výrobních technologií. Každá kytara z nových „barevných“ sérií je nyní vyráběna prostřednictvím unikátních technologických postupů v čele s laděním rezonanční desky, mimořádně tenkou a konzistentní povrchovou úpravou či neuvěřitelně přesným robotickým leštěním. Dlouhodobou stabilitu a vysokou přesnost nastavení kytar umocňuje ojedinělá konstrukce kytarového krku s technologií Furch CNR System.

„Kytary nevnímáme jako byznys, ale především jako vášeň a zároveň výzvu. Neustále proto pracujeme na dalších vylepšeních a posunujeme hranice možností nástrojů. Za poslední tři roky jsme vyvinuli a úspěšně otestovali několik zásadních vylepšení, a abychom jejich nasazení do výroby dali zásadním způsobem najevo, rozhodli jsme se i pro změnu modelových označení. Věříme také, že si naše nástroje zaslouží lidštější a emotivnější jména, než jsou číselné názvy,“ uvádí Petr Furch, majitel společnosti Furch Guitars.

Unikátní barevné série akustických kytar

Každá z nových „barevných“ sérií je unikátní a liší se především kombinací použitého materiálu, druhem povrchové úpravy či způsobem zdobení. Například nejvyšší série kytar RED je symbolem výběrového materiálu, ladění přední i zadní desky, výrazných i netradičních detailů a naší jedinečné vysoce lesklé povrchové úpravy. Oproti tomu základní série VIOLET nabízí polomasivní nástroj s Open-Pore povrchovou úpravou a podstatně decentnějším a zároveň stylovým zdobením. Společným znakem všech kytar Furch zůstává charakteristický plně barevný a skvěle vyvážený zvuk spolu s nejvyšší kvalitou zpracování, které tyto nástroje dlouhodobě staví mezi naprostou špičku na trhu.

„Našim cílem při změně modelového označení bylo také vytvoření nové ucelené nabídky akustických kytar, z níž si dokáže vybrat každý hudebník. Při jejím návrhu jsme vycházeli z našich dosavadních velice úspěšných řad, jejichž přímí nástupci jsou nyní součástí ‚barevných‘ sérií spolu se zcela novými modely. ‚Barevné série‘ tak nyní obsahují devatenáct celomasivních a tři polomasivní kytary, přičemž každá představuje špičkový nástroj, jenž od jiných odlišuje především celkový design a zvuk,“ dodává Petr Furch.

Kromě sedmi „barevných“ modelových sérií nabízí Furch i prémiovou sérii RAINBOW, u níž se zákazníci mohou stát svými vlastními kytarovými mistry a sestavit si kytaru podle svých představ. K dispozici mají „základní“ model v master grade provedení, který si mohou doplnit o jakékoli další prvky z firemního ceníku individuálních úprav. Každá taková kytara je pak pravý originál.

Nová série kytar Vintage

Výrazných změn se dočkala také stávající série tradičních kytar Vintage. Původní modely nyní nahradily kytary s označením Vintage 1 až 3, které jsou dostupné v kombinaci smrku sitka na přední rezonanční desce a indického palisandru na zadní desce a lubech. Vzájemně se jednotlivé modely opět liší především odlišným způsobem zdobení, které podtrhuje jejich celkový atraktivní jemný vzhled.
Součástí portfolia společnosti Furch Guitars nadále zůstávají kytary série Grand Nylon, poloakustické basy a cestovní kytara Little Jane.
Bližší informace o nových i stávajících modelech akustických kytar Furch Guitars jsou dostupné na nově aktualizovaném webu www.furchguitars.com.

Mohlo by vás zajímat

Nástroje PR články Akustická kytara Furch