Výuka v podání Javiera Reyse

autor: Richard Selix
datum: 28.11.2020

Javier Reyes, kytarista Animals As Leades, složil speciálně pro server Total Guitar skladbu s názvem Some Kind of Way. Skladba byla složena pro výukové účely z rukopisu známého ekvilibristy.

Spolupráci s Animals As Leaders udržuje server Total Guitar již delší dobu. Při podobné příležitosti skládal skladbu v roce 2015 i Tosin Abasi, lídr kapely.

Javiers Reyes obvykle hraje na osmistrunnou kytaru ESP, nejinak je na tom u přiloženého videa. Využívá k vytváření emocionálních a ultramoderních zvukových zvuků technické, metalové a latinské vlivy. Javierovo hraní čerpá z tohoto pozadí, ale je napsáno pro standardně vyladěnou šestistrunnou kytaru, což znamená, že to může zvládnout každý!

Some Kind of Way je skladba ve středním tempu, která je, zdá se, spíše ve zmanení jiné Reyesovy formace – Mestis. Javier popisuje píseň jako „chladnou, krátkou etudu pro někoho, kdo hledá něco zajímavého, co by se mohl naučit, a přitom rozvíjet svou „fingerpicking“ techniku.“

Při procházení přílohy si všimnete několika arpeggií se třemi notami, které Javier hraje stylem „thumb-index-middle“. Jsou poměrně snadné, ale nepředbíhejte, skladba jako celek tak jednoduchá není.

Javier dále přiznává silný ambientní nádech.  „Je to v podstatě moje silná stránka. Je to něco, co jsem hodně studoval a nakonec se stal jednou z mých nejsilnějších stránek. “ 

zdroj: zde

Mohlo by vás zajímat

Kapely a interpreti Výuka