Tool v Americe boří čísla prodejnosti. To znepokojilo „Swiftovce“.

autor: Richard Selix
datum: 6.9.2019

Američtí Tool po třinácti letech čekání vydali nové album „Fear Inoculum“. Je tomu jeden týden a už teď je novinka vizionářů kousek od toho, aby svrhla z vrcholu žebříčků prodejnosti popovou hvězdu Taylor Swift. K překvapení fanoušků americké zpěvačky. Ti totiž vůbec nevědí, co jsou Tool zač, a kde se vzali.

„Keenanovci“ směřují co se prodejnosti ke čtvrt miliónům prodaných kusů, zatímco Taylor Swift s novým „Lover“ je na čísle o padesátku tisíc nižším. Na třetím místě si hoví Lana del Rey s albem „Ultraviolence“.

Prvního místa žebříku prodejnosti ve Spojených státech si fanoušci Swiftové nemohli nevšimnout, a to vyvolalo poměrně velkou vlnu zděšení a úsměvných komentářů.

„Panebože, podívejte se na délku těch skladeb!„. Desetiminutové kompozice zkrátka nejsou zaběhlým zvykem u mainstreamových interpretů.

„Vypadá to, že důchodci objevili Itunes..“, reaguje jedna z fanynek.

„Vydávají album po dlouhé době, takže se to dalo asi čekat. Nezbývá než čekat a doufat„.

Tool jsou zkrátka pojem. I přes velkou, avšak mnohdy pomíjivou slávu popových umělců, se tradiční progresivně rockové kapely vcelku běžně dostávají do žebříků napříč světem. Je ovšem škoda minimální respektu ze strany fanoušků moderních senzací. Koneckonců první místo v žebříčku by mělo spíše pobízet k poslechu daného interpreta, a až poté k proklamování, zda li Tool jsou „hudba důchodců“.

Samotní Tool se připravují na turné po Státech, které odstartuje v říjnu. Doprovodí je na něm kapela Killing Joke.

zdroj: zde

Mohlo by vás zajímat

Kapely a interpreti