Sanyo Pedal Juice – když méně znamená více

autor: Jan Zatloukal
datum: 20.12.2010

Každý, kdo používá více než jednu efektovou krabičku, musí řešit, jakým způsobem krabičky napájet. Mít na každou krabičku jiný adaptér je velmi nepraktické…

Používáním jednoho adaptéru s napájecím kabelem pro více krabiček nám zase vzniká společná zem a nechtěné ruchy. Nejlepším řešení jsou tak dražší adaptéry s galvanicky odděleným zdrojem. Sanyo ale přichází z trochu jinou koncepcí.

sanyo-pedal-juice-kdyz-mene-znamena-vice-2

Sanyo KBC-9V3U Pedal Juice™ je vysoce kapacitní lithiová baterie (podle specifikace 3.7 V, 7.35 Ah) určená pro napájení efektových krabiček. Protože není zapojená do elektrické sítě, nemusíme se bát nežadoucích ruchů. Vydržet by měla cca 50 hodin hraní (podle toho, kolik krabiček máte připojeno a jaký mají odběr) a nabití by mělo trvat 3,5 hodiny.

Pedal Juice™ má dva 9V výstupy, na které můžete napojit libovolné množství efektů (přes kabel pro více krabiček), měla by být voděodolná a nemělo by jí vadit ani nešetrnější zacházení. Otázkou je, jak dlouho baterky vydží ve skvělé kondici, výrobce uvádí stovky nabití, ale to je docela relativní číslo.
Tuhle krásku, které šetří vaše peníze a životní prostředí, můžete pořídat za cca 150 USD, ale na eBayi se dá najít výhodnější nabídka.

Mohlo by vás zajímat

Efekty Napájení Pedalboard Sanyo