Napjatá situace oživila System of a Down

autor: Richard Selix
datum: 23.11.2020

Kapela, o níž kolují vtípky z důvodu dlouhé absence v tvorbě nového materiálu, překvapila své fanoušky. Po patnácti letech vydala dvě nové skladby s názvy „Protect the Land“ a „Genocidal Humanoidz“.

Kapelu k vydání nových skladeb nakopla situace v Arthsakhu a s ní spojené boje s Ázerbájdžánem, kterými trpí arménské obyvatelstvo, s nímž jsou kapelníci SOAD spřízněni.

Ačkoli nejsou členové System of a Down v kapelní pohodě a dlouhodobě se jim nedaří se dohodnout a spojit síly, které by vyústily ve vydání nového dlouhohrajícího materiálu, právě napjatá politická situace překonala všechny tyto svízele.

„Agresivita a bezpráví páchané Ázerbajdžánem a Tureckem na arménském lidu v Artsachu a Arménii jsou porušením lidských práv a válečným zločinem,“ uvedl zpěvák Serj Tankian. „Všichni si uvědomujeme, že se jedná o existenční bitvu o naše lidi, takže je to pro nás velmi osobní. To, co právě teď potřebujeme, je, aby svět odložil politiku stranou a podpořil Arménii sankcemi vůči Turecku a Ázerbájdžánu a uznáním Artsachu.“

S tím souhlasí i kytarista Daron Malakian, který potvrzuje, že vydání dvou nových skladeb je společným prohlášením a součástí podpory arménského lidu.

zdroj zde

Mohlo by vás zajímat

Kapely a interpreti Studio a nahrávání