Line6 Sonic Port VX – Vše, co kytarista potřebuje na nahrávání

autor: Jan Zatloukal
datum: 25.9.2014

Každý kytarista si občas chce nahrát nějaký svůj nápad, demo, nebo rovnou celé album. K tomu potřebuje vhodné vybavení a pokud chce nahrávat na cestách, potřebuje zvlášť vybavení ještě k tomu. Zvuková karta a mikrofon je základem pro nahrávání kytary, zpěvu a dalších zvuků. A tohle vynásobte dvakrát, pokud chcete být mobilní. Line6 ale přináší novinku – Sonic Port VX, což je zařízení „vše v jednom“.

Nahrávejte cokoliv, kdekoliv

Sonic Port VX je univerzální zvukové rozhraní se dvěma vstupy (stereo), pomocí kterých můžete nahrávat kytaru, basu, klávesy, nebo cokoliv jiného. Nulová latence zajistí, že můžete v reálném čase slyšet, co nahráváte, bez zpoždění. Díky stereo výstupu můžete ke zvukovce připojit monitory nebo sluchátka.

Zabudovaný mikrofon

Co je na Sonic Portu zajímavé je to, že kromě zvukového rozhraní obsahuje také zabudovaný kondenzátorový stereo mikrofon. Kromě nástrojů, které připojíte na vstup tak můžete nahrávat také zpěv, akustické nástroje, nebo různé zvuky. Nemusíte tak s sebou nosit navíc mikrofon – vše je v jedné malé krabičce.

Připojíte k čemukoliv

Na trhu je spousta přenosných zařízení, ty ale většinou mají jednu nevýhodu – jsou určeny buď pro počítače (USB konektor) nebo iPhone/iPad (Lighting). Sonic Port má ale oba dva. Doma nebo ve studiu můžete nahrávat do PC a na cestách do iPadu. Součástí balení je také stojan na stůl, takže už nemusíte dokupovat další příslušenství.

Mohlo by vás zajímat

Studio a nahrávání Ze života kytaristů Hraní přes počítač iOS iPad iPhone Line6 Monitoring Nahrávání