Kytaroví mágové Obscura ve studiu

autor: Richard Selix
datum: 13.1.2020

Obscura s posledním vydaným albem uzavřela jednu z koncepcí. Od roku 2009, kdy vydali album Cosmogenesis, se všechna dosavadní alba opírala právě o zmíněnou desku a samovolně na ní navazovala. To skončilo s posledním zásekem Diluvium v roce 2018. Zpěvák a kytarista německých virtuózů Steffen Kummerer ale přišel s tím, že kapela je již ve fázi přípravy dalšího, avšak non-Cosmogenesis alba. Kapela tak přijde se zcela novou koncepcí.

No, právě píšeme nové skladby pro nové album Obscury. Jsme uprostřed tohoto procesu, připravujeme také nadcházející turné a příští léto plánujeme do vstoupit do studia. Takže právě teď jednáme, kdo to bude produkovat a kdy a kde to nahrajeme. Ale náš čas bude léto příštího roku, kdy to konečně nahrajeme. Zdá se, že jsou před námi rušné časy, podotkl Kummerer

Steffen také mluvil o tom, jak by nahrávka měla znít.

Když si poslechnete naše první demo z roku 2003, je zde znát, že jsme kombinovali množství stylů. Je zde slyšet black metal, death metal, thrash metal.. a do toho jsme vsunuli progové nuance. Dalo by se tedy říct, že jsme se zase tolik nezměnili. Jen jsme lepší hudebníci. Hrajeme tak, jak se nám to líbí, ale nezapomínáme na naše počátky. Takže víte jak. Nezměníme se v žádnou „female fronted“ kapelu, symfonický metal nebo něco podobného..Budeme vždy hrát muziku, která nás baví, jen se jí budeme snažit dělat o něco zajímavější, než na předchozím kousku. Naše poslední čtyři alba všechny znějí trochu jinak, což je dobře. Nechceme sami sebe opakovat. Nové album bude pořád znít jako Obscura, ale zase tam něco přihodíme.

zdroj zde


Mohlo by vás zajímat

Kapely a interpreti Nástroje Studio a nahrávání