Jimmy Page o kytaře, viru a knize

autor: Richard Selix
datum: 19.10.2020

Legendární kytarista Jimmy Page v rozhovoru pro časopis Classic Rock zdůrazňuje, že kytaru na hřebík ještě pověsit nehodlá. Koronavirus vidí i z té světlé stránky – „lockdown“ ho nutí brát svůj nástroj častěji do ruky.

„Jednou z věcí, na které jsem si stěžoval, než jsme se všichni museli uzamknout, bylo, že jsem neměl dost času hrát na kytaru. Dokázal jsem si vlastně říci:‚ No, to je ono, nyní to můžeš dělat každý den. Dalo mi to tedy příležitost znovu se s kytarou sžít. “, uvádí kytarista Led Zeppelin.

V loňském roce Page dále řekl, že plánuje vyprávět svůj životní příběh skrze vlastní knihu. V rozhovoru pro časopis Uncut, uvedl: „Určitě vydám autobiografii. Každou chvíli mi vyvstávají v hlavě nové věci, o kterých mohu psát nebo je komentovat. Mám několik způsobů, jak k tomu plánuji přistupovat. Jsem však rozhodnut, že nejprve to napíšu a potom přejdu k vydavateli, protože nechci být držen v termínu.“.

V říjnu 2018 kapela Led Zeppelin vydala svou první a jedinou oficiální ilustrovanou knihu „Led Zeppelin od Led Zeppelin“ . Jednalo se o jedinečnou spolupráci mezi Pageem , zpěvákem Robertem Plantem a basistou Johnem Paulem Jonesem , kteří poskytli Reel Art Press neomezený přístup do archivu Led Zeppelin .

LED ZEPPELIN naposledy vystupovali v prosinci 2007 v Londýně, kde bubeník Jason Bonham doplnil svého zesnulého otce Johna Bonhama.

zdroj zde

Mohlo by vás zajímat

Kapely a interpreti Nástroje Ze života kytaristů