Co všechno se dá připojit k iPhone?

autor: Jan Zatloukal
datum: 15.12.2010

Jedni ho milují, druzí nenávidí. Já dávám, na poli “chytrých telefonů”, přednost zařízením s operačním systémem Android. iPhone má ale i přesto něco, co mě na něm láká. K telefonu od Apple lze totiž připojit opravdu zajímavé věci. Na pár z nich, určených pro kytaristy, se podíváme.

AmpliTube iRig

Amplitube asi znáte, jedná se o software, který vám z počítače udělá takovou kytarovou apraturu, o které by si mohli nehcat zdát snad všichni kytaristé, ačkoliv se jedná “jen” o simulace. Lidé z IK Multimedia šli trochu dál a svůj produkt trochu zmenšili a výsledkem je AmpliTube iRig. Tuhle krabičku miniaturních rozměrů stačí připojit k iPhone, nebo iPadu a máte to v kapse.

PRS Guitarbud™

http://www.prscables.com/guitarbud

Pod značkou Paul Reed Smith si většinou představíme výrobce kytar. Tahle firma se ale začala věnovat také kytarovým boxům. A aby toho nebylo málo, vyvynuli také “kytarového kámoše” pro iPhone. Stačí připojit a je to. Nejlépe funguje samozřejmě s aplikací od PRSJam Amp.

Aktualizace: PRS Jam Amp už z webu PRS zmizel

Peavey AmpKit

www.peavey.com/ampkitlink

Peavey je takovou stálicí na poli hudební elektroniky, některé jejich výrobky jsou až legendární. Dosáhne takového úspěchu i jejich řešení pro iPhone?

Sonoma Wire Works GuitarJack

www.sonomawireworks.com/guitarjack

O této firmě jsem v životě neslyšel, a neslyšelo o ní možná spousta lidí. GuitarJack je trochu jiný, než výše zméněná zařízení. Nemá simulace kytarových aparátu, je totiž určen pro nahrávání. Můžete připojit jakýkoliv nástroj, nebo mikrofon a nahrávat. Takže pokud vás něco napadne třeba ve vlaku a máte sebou kytaru, tak stačí zapnout Record a váš riff bude navždy zaznamenán.

Našli jste další krabičky k iPhone? Podělte se v komentářích.

Mohlo by vás zajímat

Studio a nahrávání Ze života kytaristů Apple iPad iPhone