Audiotool.com – tvorba hudby v prohlížeči

autor: Jan Zatloukal
datum: 26.2.2011

Pokrok nezastavíte. Pryč jsou doby, kdy internet sloužil k prohlížení víceméně statických stránek; dnes se většina aplikací stěhuje z vašich počítačů na internetové servery a fungují přímo v prohlížeči. Jednou z nich je Audiotool. Pryč jsou doby, kdy internet sloužil k prohlížení víceméně statických stránek; dnes se většina aplikací stěhuje z vašich počítačů na internetové servery a fungují přímo v prohlížeči. Jednou z nich je Audiotool…

Tahle šikovná aplikace, běžící v internetovém prohlížeči vás prostě dostane. Ať už ji budete používat jenom pro vyplnění volných chvil, nebo k plnohodnotné hudební produkci. K dispozici je několik mašinek pro tvorbu bicích, syntézátory, efekty a nějaké další nástroje, např. mix nebo A/B selektor.

AudioTool.com

Nástroje jsou opravdu povedené, a to nejen po zvukové, ale také po grafické stránce. Odpadává také nějaké složité nastavování, protože mašinky si prostě přetáhnete na plochu a zapojíte kabelem. K dispozici jsou i videonávody, takže když něčemu nebudete rozumět, neváhejte se na ně podívat.

Pro ukázku jsem dnes ráno vytvořil cover verzi songu Ogami Itto od kapely Gambini.

Mohlo by vás zajímat

Studio a nahrávání Ze života kytaristů