Analogový multiefekt Tech21 FlyRig5

autor: Jan Zatloukal
datum: 20.3.2014

V dnešní době máme, co se týká multiefektů, opravdu velký výběr. Většina z nich je ale plně digitální a jejich „umělý zvuk“ nemusí každému vyhovovat. Naštěstí ale i v této oblasti najdeme několik plně analogových kousků. Ty sice nemají tolik možností a funkcí, ale jejich výhoda je především v kvalitním zvuku.

Tech21 FlyRig5

Tech21 SansAmp

Základem celého multiefektu je kytarový pre-amp SansAmp, ten je dlouhou dobu hojně využíván mnoha kytaristy pro svůj skvělý zvuk, který věrně napodobuje charakteristiku lampového předzesilovače. SansAmp dokáže napodobovat zesilovače Fender (Tweed), Marshall (Brit) nebo Mesa Boogie (California) a každý z nich na 3 různých „kanálech“ – čistý, crunch, lead. V multiefektu FlyRig ale najdeme pouze jeden z těchto kanálů – California. To ale vůbec není na škodu. Díky potenciometrům si nastavíte přesně takový zvuk, jaký potřebujete, od čistého až po hodně nakřáplý.

Oproti klasickému SansAmpu tu navíc najdeme Reverb. Reverb ale bohužel nejde vypnout/zapnout přepínačem, takže během skladby si ho prostě nepřepnete.

Hot-Rod Plexi

Dalším „kanálem“ multiefektu je část Hot-Rod Plexi. Jedná se o stejnojmenné zkreslení od Tech21, které je postaveno na zvuku klasického zesilovače Marshall Plexi. Navíc tu ale máme ještě přepínač „Hot“, který slouží v podstatě jako booster.

DLA

A nakonec tu máme ještě sekci DLA. Jak už název napovídá, jedná se o delay/echo. To pochází z krabičky Tech21 Boost D.L.A. a kromě klasického analogového echa si můžete přimíchat také trochu modulace. Nespornou výhodou je tap-temp, takže si tempo zpoždění nastavíte podle rychlostí pouhým „poklepáním“ nohy.

FlyRig5

Jako všechny SansAmpy, i FlyRig můžete zapojit rovnou do mixpultu, nebo počítače, takže ho využijete jak na koncertě, tak při nahrávání. Odolná konstrukce, malé rozměry a vestavěné napájení je perfektní věc, pokud budete s pedálem cestovat.

Mohlo by vás zajímat

Efekty Marshall Pedalboard Plexi SansAmp Tech21