Perry Farrell se ohlíží za stavem hudebního byznysu po roce 1994

Perry Farrell známý především z působení v Jane´s Addiction se pro portál Classic Rock rozmluvil o stavu hudebního průmyslu po smrti Kurta Cobaina. Zpěvákovi nedávno vyšlo sólo album Kind Heaven.

Farrell pro zmíněný portál reflektoval devadesátá léta a jeho působení v „Addiction“. Jejich vzestup se překrýval v tu dobu s populárním žánrem grunge, jehož ústřední postavou byl právě Cobain. Podle Farrella se po jeho smrti hudební průmysl drasticky změnil. Myslím si, že dnes už by tento byznys nedalo šanci „junkie“ týpkovi, jako byl Cobain, který vzešel prakticky z ničeho.

Perry tvrdí, že hudebníkům škodí především internet. Jsme v průšvihu, když jsem působil u Jane´s Addiction, internet neexistoval. Nikdo nemohl hudbu poslouchat zadarmo. Dnes umělci nic nedostanou a s tím přichází potíže. I kluby zavírají a my pak nemáme kde hrát. Můj přístup je takový: Vyrobím si karavan, budeme cestovat po světě a hrát pro lidi – svět potřebuje muziku.

Jsem takový hudební snob. A v počátcích to bylo ještě horší. Dodává, že s albem Kind Heaven chce spojovat lidi, a že muzika zachraňuje svět.

zdroj zde

Mohlo by vás zajímat

Kapely a interpreti Nástroje