Kytarový servis Alexim

Zahrát úvodní riff Stairway to Heaven umí kde kdo. Ne každý si ale zvládne svůj nástroj správně seřídit nebo dokonce vylepšit. Právě pro takové z nás existují kytarové servisy, kde se o vaši kytaru postarají a dostanou z ní to nejlepší.

Mezi lidi bez ostudy

Neladí vám kytara v oktávách, nebo máte vysoký dohmat a špatně se vám hraje? Ve zkušebně nebo v obýváku se takové nedostatky většinou moc neprojeví. Když se ale postavíte před publikum, nebo dorazíte do studia, může jakákoliv nedokonalost způsobit malér. Špatně seřízený nástroj vás prostě rozhodí. Publikum, a vlastně ani vy sami, z toho nakonec nebudete mít dobrý pocit.

Kytarový servis Alexim

Většina světových kytaristů má svého vlastního kytarového technika. Takový luxus si ale většina z nás nemůže dovolit. Naštěstí ale můžete navštívit profesionální kytarový servis, kde se o vaši kytaru řádně postarají.
Pokud bydlíte v Praze, nebo sem máte jenom cestu, vyzkoušejte kytarový servis Alexim. Pracují tu zkušení servisáci, kteří už měli v ruce kytary za pár stovek i drahé nástroje známých muzikantů.
I když si myslíte, že vaše kytara je v pořádku, není na škodu si její stav prověřit. Pokud plánujete koncert, nebo dokonce nahrávání ve studiu, viděl bych prověření kytary jako nutnost.

Co si můžu nechat seřídit nebo opravit?

Téměř každá součástka na kytaře má nějaký vliv na výsledný zvuk. Můžeme tedy vyměnit úplně všechny 🙂 Co jsou ale nejčastější věci, které se v servisu s kytarou provádí?

  • Seřízení oktáv – kytara je nástroj, který nejde nikdy naladit na 100 %. Díky správnému seřízení se ale dá k tomuto čísli přiblížit tak blízko, že to lidské ucho nepozná. Seřízením oktáv docílíme skvělého ladění kytary na všech pražcích.
  • Seřízení dohmatu – dohmat je výška strun nad krkem. Pokud jsou struny moc vysoko, na kytaru se špatně hraje. Pokud jsou moc nízko, tak “drnčí” o pražce.
  • Výměna ladících mechanik – když už vám kytara dobře ladí, měla by tak vydržet co nejdéle. Zejména levnější kytary mají mechaniky, které se po chvíli povolí a kytaru je nutno znovu naladit.
  • Výměna snímačů – snímače mají zásadní vliv na výsledný zvuk. Spousta kytaristů zkouší různé snímače, aby dosáhli svého vysněného zvuku. Zkuste to taky.
  • Přepražcování – pokud máte starší kytaru, možná už máte vymačkané pražce a musíte struny více mačkat. Výměnou pražců si v takovém případě hodně pomůžete.
  • Ulomená hlava nebo prasklý krk – zejména u akustických kytar se stává, že nepřežijí noc u táboráku. Zkušený kytarář dokáže opravit i tohle a výsledek bude takový, že to ani nepoznáte.

Pokud tedy máte s kytarou jakýkoliv problém, chcete ji vylepšit, nebo celou zrenovovat a nezvládnete to sami (nebo se bojíte), určitě si do servisu zajděte. Dobře vám tu poradí a vyřeší váš problém třeba i na počkání.

Ze servisu do obchodu

Zastavili jste se v servisu a provedou vám opravu na počkání? Alexim není jen kytarový servis, ale také prodejna hudebních nástrojů. Čekání si tak můžete zpříjemnit návštěvou prodejny a rovnou si přikoupit například náhradní struny, které se vždycky hodí, nebo rovnou novou kytaru 🙂

Kde servis a obchod Alexim najdete?

Kytarový servis Alexim v Praze
Václavkova 2
160 00 Praha 6
Česká Republika
Otevřeno je od pondělí do pátku – 10:00 až 18:00
tel.: +420 233 337 206
mobil: +420 731 791 924

[iframe src=“https://www.google.com/maps/embed/v1/search?key=AIzaSyA31DX_BeLgJN49mrFWPUsi-w6QlKR8jxc&q=50.0976648,14.4008986″]

Mohlo by vás zajímat

Nástroje PR články Studio a nahrávání Ze života kytaristů