Kytara se zabudovaným Kaoss Padem

autor: Jan Zatloukal
datum: 25.9.2014

První elektrická kytara spatřila světlo světa v roce 1931. Od té doby prošla mnoha změnami, ať už se jednalo o změny v tvaru, nebo použitých materiálech. Pořád je to ale jen „dřevo“ osazené strunami a snímači. Není tedy divu, že se spousta vynálezců a muzikantů snažili posunout její hranice o kousek dál. Například zabudováním efektů přímo do těla kytary. Vestavěné zesilovače a boostery nejsou žádnou novinkou. Objevilo se ale také několik odvážlivců, kteří šli ještě dále a do kytary zabudovali multiefekt od firmy Korg – Kaoss Pad. Nyní ale přichází Ibanez, která kytaru s tímto efektem vyrábí sériově.

Korg® mini kaoss pad 2S

Korg Kaoss Pad je multiefekt s dotykovou plochou pro ovládání, který znají především DJ a producenti elektronické hudby. Vzhledem k jeho velikosti a možnostem si jej ale „podomácku“ do kytary zabudovali i někteří kytaristé. Asi nejznámějším z nich je Matt Bellamy z kapely Muse, který na něj hraje např. sólo ve skladbě Supermassive Black Hole.

První série Kaoss Padu se rychle stala velmi oblíbenou a tak firma Korg přišla s několika dalšími. Jednou z nich je série „mini“, která se vyznačuje menšími rozměry, vlastním napájením a MP3 přehrávačem.

Muse – Supermassive Black Hole

Ibanez RG Kaoss

Pokud jste chtěli do své kytary zabudovat Kaoss Pad, museli jste to udělat doma „na koleně“ nebo zajít za zkušeným kytarářem. Ibanez ale přichází s novým modelem kytary RG Kaoss a baskytary SR Kaoss, do kterých Kaoss Pad přidává už během sériové výroby. Nemusíte tedy nic frézovat, vrtat, zapojovat a bát se, že si poškodíte kytaru.

Elektrická kytara Ibanez RGKP6 se zabudovaným Kaoss Padem

Při hrání na tenhle nástroj se nemusíte ničím limitovat. Díky efektu získáte spoustu nových zvuků, které oživí zvuk vaší rockové kapely nebo se uplatní ve vašem elektronickém projektu. Kaoss Pad ale není jediným vylepšením kytary. V těle je totiž také zabudovaný distortion a kytara má výstup na sluchátka. Škoda, že se ale na kytaře nenašlo místo na více ovládacích prvků – z těch klasických totiž chybí ovládání tónové clony a zbylo pouze ovládání hlasitosti.

Mohlo by vás zajímat

Efekty Nástroje Distortion Ibanez Kaoss Pad Korg Matt Bellamy Multiefekt Muse Předzesilovač