Kytarové efekty RaZZoR

Nedávno se na e-shopu Kytary.cz objevila řada cenově dostupných kytarových efektů Razzor. Jedná se o rebrandované efekty – stejné modely tedy můžeme najít i pod jinými značkami a typovým označením (nejznámější např. Yoyo). Nejedná se tedy o efekty vyrobené přímo pro Kytary.cz, ale pouze o “přelepení” krabiček jiným logem.

I když se tedy nejedná o žádnou prověřenou značku, můžeme tu hovořit o kvalitně zpracovaných efektech a pokud například s krabičkami teprve začínáte, nebo prostě jen nemáte dostatek financí, tak efekty Razzor určitě vyzkoušejte.

Představením krabiček provází Honza Homola z kapely Wohnout.

Razzor Vintage Overdrive

Klaiscká variace na Ibanez Tubescreamer, který se v pedalboardech kytaristů drží už několik desetiletí pro svůj neopakovatelný zvuk. Pravdou ale je, že se stále častějí objevují kopie, která mají i lepší zvuk.

Razzor Hellraider

Overdrive/distoriton, podle dohledatelných informací kopie OCD od společnosti Fulltone. Jedná se o tvrdší zkreslení. Jestliže se u Vintage Overdrive dá mluvit pouze o “nakuponutí” vašeho zvuku, tak v tomhle případě už dostanete opravdu zkreslený zvuk.

Razzor British Sound

Líbí se vám zvuk starých anglických zesilovačů Marshall nebo Vox? Pak je Razzor British Sound ta pravá krabička pro vás. Simuluje totiž zvuk právě těchto aparátů.

Razzor Extreme Metal

Pakliže byly podle vás předchozí efekty slabé a potřebujete opravdu silné skreslení, tak je EF-13 správným řešením. Opravdu silné zkreslení, které se hodí spíše do metalu a tvrdších žánrů. Navíc s tlačítkem Boost, které zkreslený zvuk ještě více nakopne.

Razzor Classic Chorus

Chorus by neměl chybět ve výbavě žádného kytaristy. Při vybrnkávání čistých zvuků dodá nádherné frekvence a zvuk se stává pro posluchače (i hráče :-)) mnohem příjemnější a záživnější.

Razzor Digital Delay

Digitální delay (zpoždění) bez zbytečně složitých nastavení a dobrým zvukem. Zpoždění možno nastavit až na 600ms.

Mohlo by vás zajímat

Efekty Honza Homola Kytary.cz Razzor Test